LUKUJÄRJESTYS
Seinäjoki, syksy 2019

Kauden 2019-2020 lukujärjestys

Myös vanhat oppilaat ilmoittautuvat uudelleen (olemassaolevilla myClub-tunnuksillaan)

​Seinäjoen toimipiste sijaitsee osoitteessa:

Kisällintie 9, 60100 Seinäjoki. ​

Syyskausi 12.8 – 13.12.2019 (17 vko:a)
Ei tunteja: Syyslomalla vko 42, Pyhäinpäivänä 2.11, itsenäisyyspäivänä 6.12 ​

Tasokuvaukset:
1 taso: Alkeistaso, vähän tai ei aikaisempaa lajin tanssikokemusta (aloittelijat ja lastentanssista siirtyvät).
2 taso: Alla ilmoittautumasi lajin (esim. street) väh.1,5v tanssiopinnot. Kesto 2-3 vuotta.
3 taso: Haku ryhmään vapaamuotoisella hakemuksella tanssiwimma@gmail.com

ILMOITTAUTUMINEN tapahtuu ryhmän nimestä avautuvasta linkistä

Maanantai ›

Sali 1

Manu

16:00-17:00 Show EK lapset
17:00-17:45 Disco dance 7-9v, taso 1
17:45-18:30 Disco dance 8-11v, taso 2
18:30-19:30 Commercial heels aikuiset, taso 2
19:30-20:30 Commercial heels aikuiset, taso 1

Sali 3

Matti

16:30-17:15 Street boys 7-9v
17:15-18:15 Street 10-13v, taso 1
18:15-19:15 Popping 12v -, taso 1
19:15-20:15 Popping 12v- , taso 2
20:15-21:15 Street aikuiset, taso 1

Seinäjoen Urheilutalo

(Kirkkokatu 15)

Sara

16:15-17:00 Lastentanssi 5-6v (sv.2014)
17:00-18:00 Street 10-12v, taso 1

Tiistai ›

Sali 1

Anne/Matti

16:30-17:15 Taaperot ja vanhemmat
17:15-18:00 Street 7-9v, taso 1
18:00-19:00 Street 10-12v , taso 1 (Matti)
19:00-20:00 High heels latin aikuiset
20:00-21:00 Latino show EK tekniikka

Sali 2

Mia/Noora

16:30-17:15 Lastentanssi balettipainotteinen 5-6v (sv.2014)
17:15-18:15 Show EK junnut
18:15-19:00 Showtanssi 7-9v, taso 1
19:00-20:00 Nykytanssi aikuiset
20:00-21:00 Showtanssi 12v – , taso 3 HAKU

Sali 3

Noora: lapset, Matti: street

16:30-17:15 Lastentanssi 4-5v (sv.2015)
17:15-18:00 Lastentanssi 6-7v (sv.2013)
18:00-19:00 Show EK lapset (Noora)
19:00-20:00 Street 13-15v, taso 2
20:00-21:00 Street aikuiset, taso 2

Pruukin koulun peilisali

(Törnäväntie 26)

Emilia

17:45-18:15 Lastentanssi 3-4v
18:15-19:00 Lastentanssi 5-6v (sv.2014)

Pruukin koulun peilisali

(Törnäväntie 26)

Matti

16:45-17:30 Street boys 7-9v

Keskiviikko ›

Sali 1

Sara

16:30-17:15 Street 8-10v, taso 2
17:15-18:15 Showtanssi 10-13v, taso 2
18:15-19:15 Show EK lapset, tekniikka
19:15-20:15 Street 11-13v, taso 2
20:15-21:15 Street Jazz aikuiset, taso 1

Torstai ›

Sali 1

Matti

16:30-17:30 Street 13-15v, taso 1
17:30-18:45 Street EK junnut
18:45-19:45 House
19:45-21:00 Street EK aikuiset

Sali 2

Mia

16:30-17:15 Lastentanssi 5-6v (sv.2014)
17:15-18:15 Showtanssi 10-12v, taso 1
18:15-19:15 Baletti (Show EK-ryhmät)
19:15-20:15 Show EK junnut
20:15-21:15 Showtanssi aikuiset, taso 2

Sali 3

Sara

16:15-17:15 Street EK lapset
17:15-17:45 Lastentanssi 3-4v SUSANNA
17:45-18:30 Lastentanssi 4-5v (sv.2015)
18:45-19:45 Street jazz 11-15v
19:45-20:45 Street jazz aikuiset, taso 2

Perjantai ›

Sali 1

Matti

16:15-17:30 Street EK junnut
17:30-18:30 Street EK junnut, tekniikka
18:30-19:30 Street EK aikuiset, tekn/kore
19:30-20:30 Street Freestyle

Sali 2

Mia

16:00-16:45 Showtanssi 7-9v, taso 1
16:45-17:45 Lyrical jazz 11-16v
17:45-18:45 Nykytanssi 12-16v
18:45-20:15 Show EK junnut, tekniikka

Sali 3

Sara

16:15-18:15 Show EK junnut, trainers
18:15-19:15 Street EK lapset/trainers, tekniikka
19:15-20:15 Street EK junnut, trainers

Lauantai ›

Sali 1

12:30-14:30 EK Vapaatreenit & workshopit

Sali 2

12:30-14:30 EK Vapaatreenit & workshopit

Sali 3

Susanna

11:00-11:30 Lastentanssi 3-4v
11:30-12:15 Lastentanssi 4-5v (sv.2015)
12:15-13:00 Lastentanssi 5-7v (sv.2013-14)

Sunnuntai ›

Sali 1

Anne

13:00-19:00 Latino show EK kisaryhmät