LUKUJÄRJESTYS
Seinäjoki, syksy 2024

Syksyn 2024 lukujärjestys

Ilmoittautuminen syyskauden 2024 tunneille alkaa ma 27.5. klo 10:00!
Vanhojen oppilaidenkin tulee ilmoittautua tunneille uudelleen.
Syyskausi starttaa 12.8.2024.
Ensimmäisellä viikolla 12.8.-16.8. on ilmainen tutustumiskerta uusille oppilaille kaikilla toimipisteillämme.

Huom! Myös tutustumistunneille ilmoittauduttava nettisivujen aikataulun kautta.
Paikan voi perua maksutta 18.8. mennessä.

Syyskausi 12.8. – 15.12.2024
Ei tunteja: Syyslomalla vko 42 (14.-20.10.)
Itsenäisyyspäivänä pe 6.12.

​Seinäjoen toimipiste sijaitsee osoitteessa:
Yrittäjäntie 8, 60100 Seinäjoki

Tasokuvaukset:
1 taso: Alkeistaso, vähän tai ei aikaisempaa lajin tanssikokemusta (aloittelijat ja lastentanssista siirtyvät). Kesto 2 vuotta.
2 taso: Alla ilmoittautumasi lajin (esim. street) väh.2v tanssiopinnot. Kesto 2-3 vuotta.

Ei tasomerkintää: avoin taso

HAKU (linkki Hakuohjeet-sivulle)

ILMOITTAUTUMINEN tapahtuu ryhmän nimestä avautuvasta linkistä

Maanantai ›

Sali 1

Jessi

16:15-17:15 Academy Show koreografia aikuiset ryhmä 1
17:15-18:15 Academy Show koreografia aikuiset ryhmä 2
18:30-19:30 Lyrical jazz edistyneet, aikuiset HAKU
19:30-20:30 Contemporary jazz edistyneet, junnut HAKU 

 

Tiistai ›

Sali 3

Hymy

16:30-17:30 Tanssiakrobatia 9-15v
17:30-18:30 Academy Akrobatia/liikkuvuus Show lapset
18:30-19:30 Academy Akrobatia/liikkuvuus Show junnut

20:00-21:00 Academy Akrobatia/liikkuvuus Show aikuiset

Sali 4

Eeva/Mia

16:30-17:00 Lastentanssi 3-4v (sv.2021) (Eeva)
17:00-17:45 Lastentanssi 5-6v (sv.2019) (Eeva)
17:45-18:45 Show jazz edistyneet, aikuiset (Mia) HAKU
18:45-19:30 Academy Baletti Show aikuiset (Mia)
19:30-20:00 Academy Baletti kärkitossut (Mia)
20:00-20:45 Academy Baletti Show junnut (Mia)

Torstai ›

Sali 1

Anne/Virpi/Mia

16:15-17:15 Academy Latino show (Anne)
17:15-18:15 Latin basic aikuiset (Anne)
18:15-19:15 Latino show aikuiset taso 2 (Anne)
19:15-20:15 Nykytanssi edistyneet, aikuiset (Mia) HAKU
20:15-21:15 Show Spotlight aikuiset (Virpi)

Sali 4

Mia/Virpi

16:30-17:25 Academy koreografia Show lapset ryhmä 1 (Mia)
17:25-18:20 Academy baletti/tekniikka Show lapset (Mia)
18:20-19:15 Academy koreografia Show lapset ryhmä 2 (Mia)
19:15-20:15 Lyrical Spotlight 11-15v (Virpi)
20:15-21:15 Academy koreografia Show aikuiset ryhmä 3 (Mia)

Perjantai ›

Sali 1

Sara

16:45-17:30 Showtanssi 6-8v
17:30-18:30 Hip hop 9-11v edistyneet HAKU
18:30-19:45 Academy tekniikka Show aikuiset

Sali 2

Nesibe

16:30-17:00 Lastentanssi 3-4v (sv.2021)
17:00-17:45 Lastentanssi 4-5v (sv.2020)

17:45-18:30 Academyn vapaavuoro Show aikuisille

Sali 3

Matti

16:30-17:30 Academy koreografia Street lapset
17:30-18:30 Academy koreografia Street junnut ryhmä 1 (Matti ja Nesibe)
18:30-19:30 Academy koreografia Street junnut ryhmä 2 (Matti ja Nesibe)
19:30-20:30 House 13+

Lauantai ›

Sali 1

11:00-14:00 Musikaalikurssi 17.8.-19.10. LISÄTIEDOT ja HAKU