LUKUJÄRJESTYS
Seinäjoki, kevät 2024

Kevään 2024 lukujärjestys

Ilmoittautuminen kevätkauden 2024 tunneille alkaa 18.12. klo 10:00! Tervetuloa mukaan niin uudet kuin vanhatkin oppilaat. Syyskaudella mukana olleiden tanssipaikat jatkuvat automaattisesti kevätkaudelle, eli uutta ilmoittautumista ei tarvitse tehdä.

Kevätkausi alkaa ma 15.1.2024. Ensimmäisellä viikolla on ilmainen tutustumiskerta uusille oppilaille kaikilla toimipisteillämme!

Huom! Myös tutustumistunneille ilmoittauduttava nettisivujen aikataulun kautta.
Paikan voi perua maksutta 21.1. mennessä.

​Seinäjoen toimipiste sijaitsee osoitteessa:

Yrittäjäntie 8, 60100 Seinäjoki

Kevätkausi 15.1. – 18.5.2024
Ei tunteja:
Hiihtolomalla vko 9 (26.2.-3.3.)
Pääsiäisenä 29.3.-1.4.
Vappuna 1.5.
Helatorstaina 9.5.

Tasokuvaukset:
1 taso: Alkeistaso, vähän tai ei aikaisempaa lajin tanssikokemusta (aloittelijat ja lastentanssista siirtyvät). Kesto 2 vuotta.
2 taso: Alla ilmoittautumasi lajin (esim. street) väh.2v tanssiopinnot. Kesto 2-3 vuotta.

Ei tasomerkintää: avoin taso

HAKU (linkki Hakuohjeet-sivulle)

ILMOITTAUTUMINEN tapahtuu ryhmän nimestä avautuvasta linkistä

Maanantai ›

Areena-sali

Noora

16:30-17:30 Academy Show aikuiset koreografia, ryhmä 1

18:00-19:00 Contemporary 12+ edistyneet (HAKU)
19:00-20:00 Contemporary aikuiset
20:00-21:00 Broadway jazz nuoret ja aikuiset

 

Pinkki sali

Mia

16:30-17:30 Academy Baletti junnut
17:30-18:00 Academy Baletti (kärkitossut) junnut
18:00-19:00 Nykytanssi 10-15v
19:00-20:00 Academy Show aikuiset koreografia, ryhmä 2
20:00-21:00 Showtanssi aikuiset, taso 2

Tiistai ›

Areena-sali

Jonna/Anne/Mikko

16:30-17:15 Hip hop 6-8v (Jonna)
17:15-18:15 High Heels Latin aikuiset (Anne)
18:15-19:15 Academy Latino show aikuiset koreografia
19:15-20:15 Academy Latino show aikuiset tekniikka

Vihreä sali

Hymy

16:30-17:30 Academy Akrobatia/kehonhuolto junnut
17:30-18:30 Academy Akrobatia/kehonhuolto lapset
18:30-19:30 Tanssiakrobatia 9-15v

20:00-21:00 Academy Akrobatia/kehonhuolto aikuiset

Pinkki sali

Sara/Mia

16:30-17:15 Academy Baletti lapset (Sara)
17:15-18:00 DANCE 7-9v (Sara)
18:00-18:45 DANCE 7-9v (Sara)
19:00-20:00 Academy Baletti aikuiset (Mia)
20:00-21:00 Nykytanssi aikuiset (Mia)

Pruukin koulun peilisali (osoite Törnäväntie 26)

Matti

16:30-17:15 Street boys 4-6v 
17:15-18:15 Hip hop 9-11v, taso 1-2

Torstai ›

Violetti sali

Mia

16:30-17:25 Academy Show lapset koreografia, ryhmä 2
17:25-18:20 Academy Show lapset tekniikka
18:35-19:30 Academy Show lapset koreografia, ryhmä 1

20:00-21:00 Nykytanssi 12+ edistyneet (HAKU)

Perjantai ›

Areena-sali

Sara/Virpi

16:00-17:00 Lyrical SPOTLIGHT 11-15v (Virpi)
17:30-18:30 Hip hop 9-12v, taso 2 (Sara)
18:30-19:30 Academy Street lapset/junnut yhdistelmäryhmä, koreografia (Sara)
19:30-20:30 Academy Show aikuiset, tekniikka (Sara)

Pinkki sali

Jonna

16:15-17:15 Academy Street junnut, koreografia (Nesibe&Jonna)
17:30-18:15 DANCE 6-7v 
18:15-19:00 DANCE 7-9v
19:00-19:45 DANCE 9-12v

Vihreä sali

Matti

16:30-17:30 Academy Street lapset koreografia
17:30-18:30 Academy Street junnut tekniikka
19:00-20:00 House, taso 1

 

Lauantai ›

Areena-sali

Violetti sali

Nesibe

11:45-12:30 Lastentanssi 4-6v

Vihreä sali

 

Pinkki sali