ACADEMY

LUKUJÄRJESTYS

Lukujärjestyksestä löydät kaikki ACADEMYN viikkotunnit. Alempaa löydät lajikohtaiset lukujärjestykset ikäryhmittäin. Lapset (sv. 2014-2010), Junnut (sv. 2009-2006), Aikuiset  (sv. 2005 ja sitä vanhemmat), Aikuiset 2 (sv. 1991 ja sitä vanhemmat), Aikuiset 3 (sv. 1977 ja sitä vanhemmat)

Haku lukuvuoden 2021-2022 ryhmiin 3.-28.5.2021.

Opetusohjelmaan kuuluu lukuvuoden aikana myös neljä leiriviikonloppua, jotka sisältävät mm. koreografioiden tekoa sekä FYSIO 2000 ammattilaisten pitämiä luentoja, joihin myös oppilaiden vanhemmat ovat tervetulleita.

 

MAANANTAI

16:30-17:30
Fysiikka&Kehonhuolto/Baletti
Latino show
(Tiia/Fysio 2000)

16:30-17:30
Fysiikka&Kehonhuolto/Baletti
Show lapset
(Tiia/Fysio 2000)

16:45-18:00
Tekniikka
Street junnut
(Matti)

17:30-18:30
Baletti
Show junnut
(Tiia)

18:30-19:30
Baletti
Show aikuiset
(Tiia)

20:00-21:00
Koreografia
Show aikuiset
(Noora)

TIISTAI

16:15-17:15
Koreografia
Street junnut
(Sara)

17:00-18:15
Tekniikka
Street aikuiset
(Matti)

18:15-19:15
Koreografia
Street aikuiset, ryhmä 1
(Sini)

18:45-19:45
Latino show aikuiset 2
(Anne/Mia)

19:45-20:45
Latino show aikuiset 3
(Anne/Mia)

KESKIVIIKKO

18:00-19:00
Koreografia
Show lapset
(Noora)

18:30-19:30
Koreografia
Show junnut, muodostelma
(Jessi)

19:30-20:30
Koreografia
Show junnut, pienryhmä
(Jessi)

20:00-21:15
Tekniikka
Show aikuiset
(Noora)

TORSTAI

18:15-19:15
Lattiatyöskentely (oheistunti)
Street-tanssijoille
(Sara)

18:15-19:15
Koreografia
Latino show aikuiset 1
(Anne/Mia)

19:30-20:30
Koreografia
Street aikuiset, ryhmä 2
(Matti)

20:00-21:00
Koreografia
Latino show aikuiset 2 (WOW)
(Anne/Mia)

PERJANTAI

16:30-17:30
Fysiikka&Kehonhuolto
Show/Street junnut
(Fysio 2000)

16:30-17:30
Tekniikka
Show lapset
(Noora)

17:30-18:30
Nykytanssi (oheistunti)
edistyneet 12+
(Noora)

18:30-19:45
Tekniikka
Show junnut
(Sara)

17:30-18:30
Fysiikka&Kehonhuolto
Show/Street aikuiset
(Fysio 2000)

LAUANTAI

15:15-16:15
Fysiikka&Kehonhuolto
(Saima)

SUNNUNTAI

18:00-19:15
Latino show tekniikka
(Anne)

 

TANSSIKOULU WIMMAN KOKO LUKUJÄRJESTYS ›

Show lapset

3 academyn tuntia + 1 vapaavalintainen

ma 16:30-17:30
Fysiikka&Kehonhuolto/Baletti
(Tiia/Fysio 2000)

ke 18:00-19:00
Koreografia
(Noora)

pe 16:30-17:30
Tekniikka
(Noora)

Lisäksi yksi vapaavalintainen tunti Wimman lukkarista, esim.
ke 16:15-17:15 Tanssiakrobatia taso 2 (Noora)
tai
ke 17:15-18:15 Showtanssi 9-11v taso 2 (Sara)

Show junnut

4,25 academyn tuntia + 1-3 vapaavalintaista

ma 17:30-18:30
Baletti
(Tiia)

ke 18:30-19:30
Koreografia, muodostelma
(Jessi)

ke 19:30-20:30
Koreografia, pienryhmä
(Jessi)

pe 16:30-17:30
Fysiikka&Kehonhuolto
(Fysio 2000)

pe 18:30-19:45
Tekniikka
(Sara)

Lisäksi vapaavalintaiset 1-3h Wimman lukkarista, esim.
ti 17:15-18:15 Jumps&Turns 12+ (Noora)
ti 18:15-19:15 Contemporary jazz 12-15v (Noora)
ke 17:30-18:30 Lyrical jazz 12+ (Jessi)
pe 17:30-18:30 Nykytanssi edistyneet 12+ (Noora) ACADEMYN OMA TUNTI

Street junnut

3,25 academyn tuntia + 1-2 vapaavalintaista

ma 16:45-18:00
Tekniikka
(Matti)

ti 16:15-17:15
Koreografia
(Sara)

pe 16:30-17:30
Fysiikka&Kehonhuolto junnut
(Fysio 2000)

 

Lisäksi vapaavalintaiset 1-2h Wimman lukkarista, esim.
ti 19:15-20:15 Hip hop 12-15v taso 2 (Matti)
to 17:15-18:15 Street freestyle (Matti)
to 18:15-19:15 Lattiatyöskentely Street-tanssijoille (Sara)

Show aikuiset

4,25 academyn tuntia + 1 vapaavalintainen

Ma 18:30-19:30
Baletti
(Tiia)

Ma 20:00-21:00
Koreografia
(Noora)

Ke 20:00-21:15
Tekniikka
(Noora)

Pe 17:30-18:30
Fysiikka&Kehonhuolto
(Fysio 2000)

Lisäksi yksi vapaavalintainen tunti Wimman lukkarista, esim.
Ke 19-20 Contemporary jazz 16+
Pe 17:30-18:30 Nykytanssi edistyneet 12+ (Noora) ACADEMYN OMA TUNTI

Street aikuiset

4,25 academyn tuntia + 1 vapaavalintainen

Ti 17:00-18:15
Tekniikka
(Matti)

Ti 18:15-19:15
Koreografia, ryhmä 1
(Sini)

To 19:30-20:30
Koreografia, ryhmä 2
(Matti)

To 18:15-19:15
Lattiatyöskentely Street-tanssijoille
(Sara)

Pe 17:30-18:30
Fysiikka&Kehonhuolto
(Fysio 2000)

Lisäksi yksi vapaavalintainen tunti Wimman lukkarista, esim.
ti 19:15-20:15 Lyrical hip hop 16+ (Sini)
ti 20:15-21:15 Hip hop aikuiset taso 2 (Matti)
to 17:15-18:15 Street freestyle (Matti)

Latino show aikuiset, aikuiset 2 ja aikuiset 3

3,25 academyn tuntia

Ma 16:30-17:30
Fysiikka&Kehonhuolto/Baletti
(Fysio 2000/Tiia)

Ti 18:45-19:45
Latino show aikuiset 2 (Femmes) koreografia
(Anne/Mia)

Ti 19:45-20:45
Latino show aikuiset 3 koreografia
(Anne/Mia)

To 18:15-19:15
Latino show aikuiset 1 koreografia
(Anne/Mia)

To 20:00-21:00
Latino show aikuiset 2 (WOW Latin) koreografia
(Anne/Mia)

Su 18:00-19:15
Latino show tekniikkatunti
(Anne)

 

LAJIT

Wimma ACADEMY tarjoaa tavoitteellista opetusta kolmessa eri päälajissa ja ikäryhmässä: Street (lapset, junnut, aikuiset), Showtanssi (lapset, junnut, aikuiset) ja Latino show (junnut, aikuiset). Lapset sv.2014-2010, Junnut sv.2009-2006, Aikuiset sv.2005 ja sitä vanhemmat.
Taitojaan pääsee syventämään valitsemansa lajin viikkotunneilla; tekniikka, koreografia ja fysiikka&kehonhuolto.
Show- ja Latino show-tanssijoiden oheislajina toimii baletti, joka kehittää tanssijoille tärkeitä osa-alueita.
Henkilökohtaista lukujärjestystä täydennetään vapaavalintaisilla Tanssikoulu Wimman tanssitunneilla.

 

Street

Street

Showtanssi

Showtanssi

Latino show

Latino show

Yhteistyössä:

FYSIO 2000:nen ammattilaiset varmistavat, että jokainen tanssija saa heille räätälöidyn huolenpidon.