ACADEMY

LUKUJÄRJESTYS 2024-2025

Lukujärjestyksestä löydät kaikki ACADEMYN viikkotunnit. Alempaa löydät lajikohtaiset lukujärjestykset ikäryhmittäin. Lapset (sv. 2017-2013), Junnut (sv. 2012-2009), Aikuiset  (sv. 2008 ja sitä vanhemmat), Aikuiset 2 (sv. 1994 ja sitä vanhemmat), Aikuiset 3 (sv. 1980 ja sitä vanhemmat)

Haku lukuvuoden 2024-2025 ryhmiin 29.4.-19.5.2024.

Opetusohjelmaan kuuluu lukuvuoden aikana myös 2 leiriviikonloppua, jotka sisältävät mm. tanssijan fyysiseen ja henkiseen hyvinvointiin liittyviä luentoja, joihin myös oppilaiden vanhemmat ovat tervetulleita.

Ryhmäkohtaisen viikko-ohjelman lisäksi oppilas sitoutuu osallistumaan kesäkauden kevennettyyn viikkotreeniin (n.2-4h viikossa). Kesäkausi on 2.6.-13.6.2025.

 

MAANANTAI

16:15-17:15
Koreografia
Show aikuiset ryhmä 1
(Jessi)

17:15-18:15
Koreografia
Show aikuiset ryhmä 2
(Jessi)

18:30-19:30
Lyrical jazz
Show aikuiset
(Jessi)

18:30-19:30
Show jazz
Show junnut
(Sara)

19:30-20:30
Contemporary jazz
Show junnut
(Jessi)

TIISTAI

16:30-17:15
Show jazz 
Show lapset
(Sara)

17:30-18:30
Akrobatia/liikkuvuus/kehonhuolto
Show lapset
(Hymy)

17:45-18:45
Show jazz
Show aikuiset
(Mia)

18:30-19:30
Akrobatia/liikkuvuus/kehonhuolto
Show junnut
(Hymy)

18:45-19:30
Baletti
Show aikuiset
(Mia)

19:30-20:00
Baletti kärkitossut
Show aikuiset ja junnut
(Mia)

20:00-20:45
Baletti
Show junnut
(Mia)

20:00-21:00
Akrobatia/liikkuvuus/kehonhuolto
Show aikuiset
(Hymy)

 

KESKIVIIKKO

16:15-17:15
Koreografia
Show junnut ryhmä 1
(Jessi)

17:15-18:15
Koreografia
Show junnut ryhmä 2
(Jessi)

18:15-19:30
Tekniikka
Show junnut 
(Jessi)

19:30-20:30
Koreografia
Show junnut ryhmä 3
(Jessi)

16:30-17:30
Popping
Street junnut/aikuiset 
(Matti)

18:30-19:30
Hip hop aikuiset taso 2
Street junnut/aikuiset
(Matti)

19:30-20:30
Hip hop koreografia 12+
Street junnut/aikuiset
(Matti)

 

TORSTAI

16:15-17:15
Koreografia
Latino show aikuiset
(Anne)

16:30-17:25
Koreografia
Show lapset ryhmä 1
(Eeva, Pruukin koulu)

16:30-17:25
Koreografia
Show lapset ryhmä 2
(Mia)

17:25-18:20
Tekniikka/baletti ryhmä 1
Show lapset
(Eeva, Pruukin koulu)

17:25-18:20
Tekniikka/baletti ryhmät 2 ja 3
Show lapset
(Mia)

18:20-19:15
Koreografia
Show lapset ryhmä 3
(Mia)

18:15-19:15
Latino show taso 2
Latino show aikuiset
(Anne)

19:15-20:15
Nykytanssi, edistyneet
Show aikuiset
(Mia)

20:15-21:15
Koreografia ryhmä 3
Show aikuiset
(Mia)

20:00-21:00
Street freestyle
Street junnut/aikuiset
(Matti)

 

PERJANTAI

16:30-17:30
Koreografia 
Street lapset
(Matti)

17:30-18:30
Hip hop 9-11v, edistyneet
Street lapset
(Sara)

17:30-18:30
Koreografia ryhmä 1
Street junnut
(Matti ja Nesibe)

18:30-19:30
Koreografia ryhmä 2
Street junnut
(Matti ja Nesibe)

19:30-20:30
House 13+
Street junnut & aikuiset
(Matti)

18:30-19:45
Tekniikka
Show aikuiset 
(Sara)

SUNNUNTAI

 

TANSSIKOULU WIMMAN KOKO LUKUJÄRJESTYS ›

Show lapset

4,5 Academyn tunti

Ti 16:30-17:15
Oheistunti (Sara)

Ti 17:30-18:30
Akrobatia/liikkuvuus/kehonhuolto (Hymy)

To 16:30-17:25 ryhmä 2 tai 18:20-19:15 ryhmä 3
Koreografia (Mia)
Tai To 16:30-17:25 ryhmä 1
Koreografia (Eeva)

To 17:25-18:20 ryhmät 2 & 3
Tekniikka (Mia) tai To 17:25-18:20 ryhmä 1 Tekniikka (Eeva)

Lisäksi 1h vapaavalintainen

 

Street lapset

2 Academyn tuntia

Pe 16:30-17:30
Street lapset, koreografia (Matti)

Pe 17:30-18:30
Hip hop 9-11v, edistyneet (Sara)

 
 

Show junnut

6-6,5h Academyn tuntia

Ma 18:30-19:30
Show jazz (Sara)

Ma 19:30-20:30
Contemporary jazz (Jessi)

Ti 18:30-19:30
Akrobatia/liikkuvuus/kehonhuolto (Hymy)

Ti 19:30-20:00
Baletti kärkitossut, valinnainen (Mia)

Ti 20:00-21:00
Baletti (Mia)

Ke 16:15-17:15 tai 17:15-18:15 tai 19:30-20:30
Koreografia  (Jessi)

Ke 18:30-19:45
Tekniikka (Jessi)

 
 
 

 

Street junnut/aikuiset

4 Academyn tuntia 

Pe 17:30-18:30 tai 18:30-19:30 juniorit, Aikuiset?
Koreografia (Matti/Nesibe)

Lisäksi 3h vapaavalintaisia, esim:

Street freestyle (Matti)
Popping (Matti)
House (Matti)

 

Show aikuiset

7,5 Academyn tuntia 

Ma 16:15-17:15, 17:15-18:15 tai to 20:15-21:15
Koreografia (Jessi tai Mia)

Ma 18:30-19:30
Lyrical jazz (Jessi) 

Ti 17:45-18:45
Show jazz (Mia) 

Ti 18:45-19:30
Baletti (Mia)

Ti 19:30-20:00
Baletti kärkitossut, valinnainen (Mia) 

Ti 20:00-21:00
Akrobatia/liikkuvuus/kehonhuolto (Hymy)

To 19:15-20:15
Nykytanssi (Mia)

Pe 18:30-19:45
Tekniikka (Sara)

                           
 
 

 

 

 

 

 

Latino show aikuiset 2&3

2 Academyn tuntia

To 16:15-17:15
Koreografia (Anne ja Mia)

To 18:15-19:15
Latino show taso 2 (Anne)

 

 

 

LAJIT

Wimma ACADEMY tarjoaa tavoitteellista opetusta kolmessa eri päälajissa ja ikäryhmässä: Street (lapset, junnut, aikuiset), Showtanssi (lapset, junnut, aikuiset) ja Latino show (aikuiset). Lapset sv.2017-2013, Junnut sv.2012-2009, Aikuiset sv.2008 ja sitä vanhemmat.
Taitojaan pääsee syventämään valitsemansa lajin viikkotunneilla; tekniikka, koreografia ja akrobatia/liikkuvuus/kehonhuolto.
Show-tanssijoiden oheislajina toimii baletti, joka kehittää tanssijoille tärkeitä osa-alueita.
Henkilökohtaista lukujärjestystä täydennetään vapaavalintaisilla Tanssikoulu Wimman tanssitunneilla.

 

Street

Street

Showtanssi

Showtanssi

Latino show

Latino show

Yhteistyössä:

Kehosto mahdollistaa Wimman tanssijoille monipuoliset kehonhuollon palvelut hieronnasta urheiluvammojen hoitoon.