LUKUJÄRJESTYS
Seinäjoki, syksy 2023

Syksyn 2023 lukujärjestys

Ilmoittautuminen syyskauden 2023 tunneille alkaa 22.5. klo 10:00! Tervetuloa mukaan niin uudet kuin vanhatkin oppilaat. Myös vanhat oppilaat tekevät ilmoittautumisen uudelleen tulevalle kaudelle.

Syyskausi alkaa ma 7.8.2023. Ensimmäisellä viikolla on ilmainen tutustumiskerta uusille oppilaille kaikilla toimipisteillämme!

Huom! Myös tutustumistunneille ilmoittauduttava nettisivujen aikataulun kautta.
Paikan voi perua maksutta 13.8. mennessä.

​Seinäjoen toimipiste sijaitsee osoitteessa:

Yrittäjäntie 8, 60100 Seinäjoki

Syyskausi 7.8. – 9.12.2023
Ei tunteja: Syyslomalla vko 42, pyhäinpäivänä 4.11, itsenäisyyspäivänä ke 6.12.

Tasokuvaukset:
1 taso: Alkeistaso, vähän tai ei aikaisempaa lajin tanssikokemusta (aloittelijat ja lastentanssista siirtyvät). Kesto 2 vuotta.
2 taso: Alla ilmoittautumasi lajin (esim. street) väh.2v tanssiopinnot. Kesto 2-3 vuotta.

Ei tasomerkintää: avoin taso

HAKU (linkki Hakuohjeet-sivulle)

ILMOITTAUTUMINEN tapahtuu ryhmän nimestä avautuvasta linkistä

Maanantai ›

Areena-sali

Noora

16:30-17:30 Academy Show aikuiset koreografia, ryhmä 1

18:00-19:00 Contemporary 12+ edistyneet (HAKU)
19:00-20:00 Contemporary aikuiset
20:00-21:00 Broadway jazz nuoret ja aikuiset

 

Pinkki sali

Mia

16:30-17:30 Academy Baletti junnut
17:30-18:00 Academy Baletti (kärkitossut) junnut
18:00-19:00 Nykytanssi 10-15v
19:00-20:00 Academy Show aikuiset koreografia, ryhmä 2
20:00-21:00 Showtanssi aikuiset, taso 2

Tiistai ›

Areena-sali

Nesibe/Jonna/Anne/Mikko

16:30-17:15 Hip hop 6-8v (Nesibe/Jonna)
17:15-18:15 High Heels Latin aikuiset (Anne)
18:15-19:15 Academy Latino show aikuiset koreografia
19:15-20:15 Academy Latino show aikuiset tekniikka

Vihreä sali

Hymy

16:30-17:30 Academy Akrobatia/kehonhuolto junnut
17:30-18:30 Academy Akrobatia/kehonhuolto lapset
18:30-19:30 Tanssiakrobatia 9-15v

20:00-21:00 Academy Akrobatia/kehonhuolto aikuiset

Pinkki sali

Sara/Mia

16:30-17:15 Academy Baletti lapset
17:15-18:00 DANCE 7-9v
18:00-18:45 DANCE 7-9v
19:00-20:00 Academy Baletti aikuiset (Mia)
20:00-21:00 Nykytanssi aikuiset (Mia)

Pruukin koulun peilisali (osoite Törnäväntie 26)

Matti

16:30-17:15 Street boys 4-6v 
17:15-18:15 Hip hop 9-11v, taso 1-2

Torstai ›

Violetti sali

Mia

16:30-17:25 Academy Show lapset koreografia, ryhmä 2
17:25-18:20 Academy Show lapset tekniikka
18:35-19:30 Academy Show lapset koreografia, ryhmä 1

20:00-21:00 Nykytanssi 12+ edistyneet (HAKU)

Perjantai ›

Areena-sali

Matti/Sara/Virpi

16:00-17:00 Lyrical SPOTLIGHT 11-15v (Virpi)
16:30-17:30 Academy Street lapset koreografia (Matti)
17:30-18:30 Academy Street junnut tekniikka (Matti)
19:30-20:30 Academy Show aikuiset, tekniikka (Sara)

Pinkki sali

Jonna

16:30-17:30 Academy Street junnut, koreografia (Nesibe&Jonna)
17:30-18:15 DANCE 6-7v 
18:15-19:00 DANCE 7-9v
19:00-19:45 DANCE 9-12v

Vihreä sali

Sara

17:30-18:30 Hip hop 9-12v, taso 2
18:30-19:30 Academy Street lapset/junnut yhdistelmäryhmä, koreografia

 

Lauantai ›

Areena-sali

Violetti sali

Vihreä sali

Nesibe

11:45-12:30 Lastentanssi 4-6v

Pinkki sali