LUKUJÄRJESTYS
Seinäjoki, syksy 2022

Syksyn 2022 lukujärjestys

Ilmoittautuminen syyskauden 2022 tunneille alkaa ma 30.5. klo 10:00!

​Seinäjoen toimipiste sijaitsee osoitteessa:

Yrittäjäntie 8, 60100 Seinäjoki

Syyskausi 8.8. – 11.12.2022
Ei tunteja: Syyslomalla vko 42, itsenäisyyspäivänä 6.12.

Tasokuvaukset:
1 taso: Alkeistaso, vähän tai ei aikaisempaa lajin tanssikokemusta (aloittelijat ja lastentanssista siirtyvät). Kesto 2 vuotta.
2 taso: Alla ilmoittautumasi lajin (esim. street) väh.2v tanssiopinnot. Kesto 2-3 vuotta.

Ei tasomerkintää: avoin taso

HAKU (linkki Hakuohjeet-sivulle)

ILMOITTAUTUMINEN tapahtuu ryhmän nimestä avautuvasta linkistä

Tiistai ›

Areena-sali

Anne/Mikko

16:45-17:45 High heels latin aikuiset (Anne)
17:45-18:45 Academy Latino show ryhmä 1 koreografia (Anne/Mia)

18:00-19:00 Academy Latino show ryhmä 3 koreografia (Mikko – Urheilutalo)

19:15-20:30 Academy Latino show tekniikka (Mikko)

Pinkki sali

Mia

16:45-17:45 Academy Baletti Show lapset + Show Intensiivi 2
17:45-18:45 
18:15-19:15 Academy Latino show ryhmä 2 koreografia (Mia/Anne)
19:00-20:00 Lyrical jazz 12+
20:00-21:00 Nykytanssi aikuiset

Keskiviikko ›

Areena-sali

Jessi

16:15-17:15 Academy Show junnut koreografia ryhmä 1
17:15-18:15 Academy Show junnut tekniikka
18:15-19:15 Academy Show junnut koreografia ryhmä 2

Violetti sali

Mia

16:30-17:15 Lastentanssi 5-6v (sv.2017)
17:15-18:15 Academy Show lapset koreografia
18:15-19:15 Nykytanssi 10-15 v, taso 1
19:15-20:15 Academy Show aikuiset ryhmä 2 koreografia
20:15-21:15 Showtanssi aikuiset, taso 2

Perjantai ›

Areena-sali

Noora

16:30-17:30 Contemporary jazz 12-15 v
17:30-18:45 Nykytanssi edistyneet 12+ HAKU (Noora, Academyn oheistunti)
18:45-20:00 Academy Show aikuiset tekniikka

Vihreä sali

Sara

16:15-17:15 Hip hop 9-11 v, taso 2
17:15 18:15 Academy Street lapset koreografia
18:15-19:15 Academy Show lapset tekniikka
19:15-20:15 Academy Street junnut ryhmä 2 koreografia

 

Pinkki sali

Ohjaaja Fysio 2000

16:30-17:30 Academy aikuiset fysiikka

18:45-19:45 Academy junnut fysiikka

Sunnuntai ›

Areena-sali

Mira

15:00-16:15 Academy Street junnut tekniikka
16:15-17:15 Academy Street aikuiset ryhmä 1 koreografia
17:15-18:30 Academy  Street aikuiset tekniikka
18:30-19:30 Academy Street Aikuiset ryhmä 2 koreografia
19:30-20:30 Academy Latino show fysiikka ja kehonhuolto

 

Violetti sali