LUKUJÄRJESTYS
Seinäjoki, syksy 2021

Syksyn 2021 lukujärjestys

Ilmoittautuminen syyskauden 2021 tunneille avautuu ma 31.5. klo 9:00 ryhmän nimen päältä avautuvan linkin kautta.

​Seinäjoen toimipiste sijaitsee uudessa osoitteessa:

Yrittäjäntie 8, 60100 Seinäjoki

Syyskausi 9.8. – 11.12.
Ei tunteja: Syyslomalla vko 42, itsenäisyyspäivänä 6.12.

Tasokuvaukset:
1 taso: Alkeistaso, vähän tai ei aikaisempaa lajin tanssikokemusta (aloittelijat ja lastentanssista siirtyvät). Kesto 2 vuotta.
2 taso: Alla ilmoittautumasi lajin (esim. street) väh.2v tanssiopinnot. Kesto 2-3 vuotta.

Ei tasomerkintää: avoin taso

HAKU (linkki Hakuohjeet-sivulle)

Täällä kaikki Seinäjoen Lastentanssiryhmät koottuna

Täällä kaikki Seinäjoen 6-8v ryhmät koottuna

ILMOITTAUTUMINEN tapahtuu ryhmän nimestä avautuvasta linkistä

Maanantai ›

Violetti sali

Tiia/Noora

16:30-17:30 Academy Latino show fysiikka (Fysio 2000/baletti Tiia)

20:00-21:00 Academy Show aikuiset koreografia (Noora)

Vihreä sali

Matti

16:45-18:00 Academy Street junnut Hip hop tekniikka
18:00-19:00 Hip hop 9-11v, taso 1
19:00-20:00 Hip hop 12-15v, taso 1
20:00-21:00 Hip hop aikuiset, taso 1

 

Pinkki sali

Tiia

16:30-17:30 Academy Show lapset fysiikka (Fysio 2000/baletti (Tiia)
17:30-18:30 Academy Show junnut baletti
18:30-19:30 Academy Show aikuiset baletti
19:30-20:30 Baletti 16+

Tiistai ›

Areena

Sara/Anne/Sini

16:15-17:15 Academy Street junnut koreografia (Sara)
17:15-18:15 High heels latin (Anne)
18:15-19:15 Academy Street aikuiset ryhmä 1 koreografia (Sini)
19:15-20:15 Lyrical hip hop 16+ (Sini)

Vihreä sali

Matti

17:00-18:15 Academy Street aikuiset Hip hop tekniikka
18:15-19:15 Popping 12+
19:15-20:15 Hip hop 12-15v, taso 2
20:15-21:15 Hip hop aikuiset, taso 2

 

Pruukin koulun peilisali

(Törnäväntie 26)

Camilla/Anne/Mia

17:15-18:00 Lastentanssi 4-5v (sv.2017) (Camilla)
18:45-19:45 Academy Latino show aikuiset 2 koreografia (Anne/Mia)
19:45-20:45 Academy Latino show aikuiset 3 koreografia (Anne/Mia)

 

Torstai ›

Areena

Matti

17:15-18:15 Street freestyle
18:30-19:30 Hip hop 9-11v, taso 1

19:30-20:30 Academy Street aikuiset ryhmä 2 koreografia

 

Violetti sali

Hanna/Anne

16:30-17:00 Lastentanssi 3-4v (Hanna)
17:00-18:00 Showtanssi 9-12v, taso 1 (Hanna)
18:00-19:00 Show intensiivi 6-9v HAKU (Hanna)
20:00-21:00 Academy Latino show aikuiset 2 koreografia (Anne/Mia)

 

Vihreä sali

Anne

16:30-17:15 DANCE 6-8v
17:15-18:15 Latin basic
18:15-19:15 Academy Latino show aikuiset koreografia

 

Pinkki sali

Sara

16:45-17:30 Lastentanssi 5-6v (sv.2016)
17:30-18:15 Showtanssi 6-8v, taso 1
18:15-19:15 Lattiatyöskentely street-tanssijoille HAKU (Academyn oheistunti)
19:15-20:15 Showtanssi 12-15v, taso 1

 

Perjantai ›

Areena

Fysio 2000

16:30-17:30 Academy Show & Street junnut fysiikka

17:30-18:30 Academy Show & Street aikuiset fysiikka

Violetti sali

Noora

16:30-17:30 Academy Show lapset tekniikka
17:30-18:30 Nykytanssi edistyneet 12+ HAKU (Academyn oheistunti)

 

Vihreä sali

Sara

16:30-17:30 Hip hop 9-11v, taso 2
17:30-18:15 Lastentanssi 5-6v (sv.2016)
18:30-19:45 Academy Show junnut tekniikka

 

Pinkki sali

 

Pruukin koulun peilisali

(Törnäväntie 26)

Iida

16:30-17:15 Lastentanssi 5-6v (sv.2016)

18:00-18:45 DANCE 6-8v

Lauantai ›

Areena

Violetti sali

 

Vihreä sali

Sunnuntai ›

Areena

 

Violetti sali

Anne

18:00-19:15 Academy Latino Show tekniikka